26.8 C
Larissa
Τρίτη, 18 Ιουνίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΑποτελέσματα της Γ' Εθνικής - ΑΕΛ

Αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής – ΑΕΛ

Δείτε αναλυτικά παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής.

1ος όμιλος

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας-Αετός Βαρβάρας 2-2

Δόξα Δράμας-Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας 2-1

Άρης Πετεινού-Αναγέννηση Επανομής 3-2

Νέστος Χρυσούπολης-Πανθρακικός 1-1

Καβάλα-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-0 

Νίκη Ευκαρπίας-Άρης Αβάτου 3-0

Βέροια-Ορέστης Ορεστιάδας 1-0

ΑΟ Χανιώτης-Θερμαϊκός 3-0

Απόλλων Παραλιμνίου-Κεραυνός Αγγελοχωρίου 3-0 α.α.

Βαθμολογία

1. Καβάλα 70

———————————————

2. Νέστος Χρυσούπολης 61

3. Πανθρακικός 57

4. Θερμαϊκός Θέρμης 42

5. Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας 42

6. Άρης Αβάτου 42

7. ΑΟ Χανιώτης 40

8. Ορέστης Ορεστιάδας 39

9. ΠΑΟΚ Κρηστώνης 36

10. Απόλλων Παραλιμνίου 34

———————————————

11. Νίκη Ευκαρπίας 32

———————————————

12. Δόξα Δράμας 28

13. Βέροια 26

14. Αετός Βαρβάρας 18

15. Άρης Πετεινού 18

16. Αναγέννηση Επανομής 17

17. Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 13

18. Κεραυνός Αγγελοχωρίου –

2ος όμιλος

Αστέρας Πετριτή-Αστέρας Σταυρού 2-0 

ΑΕ Λευκίμμης-Εορδαϊκός 0-0

Πιερικός-Τρίκαλα 2-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Βατανιακός 3-1

ΠΟ Φήκης-Σβορώνος 0-3 α.α.

Θύελλα Κατσικάς-Αναγέννηση Άρτας 2-0

Μαγνησιακός-ΑΕ Κιλελέρ 0-3 α.α.

Ζάκυνθος-Νέα Αρτάκη 0-2

Καστοριά-Θεσπρωτός 0-1

Βαθμολογία

1. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 55

———————————————

2. Νέα Αρτάκη 53

3. Σβορώνος 52

4. Πιερικός 48

5. Αστέρας Σταυρού 47

6. Ζάκυνθος 40

7. Κιλελέρ 39

8. Αναγέννηση Άρτας 36

9. Τρίκαλα 36

10. Θεσπρωτός 36

———————————————

11. Εορδαϊκός 35

———————————————

12. Αστέρας Πετριτή 35

13. Καστοριά 29

14. Θύελλα Κατσικάς 29

15. Βατανιακός 24

16. Λευκίμμη 23

17. Φήκη –

18. Μαγνησιακός –

3ος όμιλος

ΑΕ Μυκόνου-Παναργειακός 0-1 

ΠΑΟ Βάρδας-Ρόδος 1-0

Θύελλα Ραφήνας-Ελλάς Σύρου 2-1 

Πανελευσινιακός-ΑΟ Πυλίου Κω 1-0

ΠΑΣ Κόρινθος-Βύζας Μεγάρων 2-0

ΑΕΡ Αφάντου-Παναιγιάλειος 3-1

Εράνη Φιλιατρών-Μαρκό 2-2

Αστέρας Βάρης-Ερμιονίδα 3-0

ΑΕ Μεσολογγίου-Ιάλυσος 0-3

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Κόρινθος 54

———————————————

2. Παναργειακός 51

3. Ρόδος 48

4. Θύελλα Ραφήνας 48

5. Παναιγιάλειος 44

6. Αστέρας Βάρης 43

7. Ελλάς Σύρου 39

8. Μύκονος 36

9. ΠΑΟ Βάρδας 36

10. Ιάλυσος 36

———————————————

11. ΑΕΡ Αφάντου 36

———————————————

12. Μαρκό 32

13. Πανελευσινιακός 31

14. ΑΟ Πυλίου Κω 26

15. Βύζας Μεγάρων 24

16. Εράνη Φιλιατρών 18

17. ΑΕ Ερμιονίδας 17

18. ΑΕ Μεσολογγίου 3

*Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Εράνη Φιλιατρών ποινή αφαίρεση 3 βαθμών.

4ος όμιλος

Αγία Παρασκευή-Εθνικός 0-2 

ΑΟ Υπάτου-Αλμυρός Γαζίου 0-0

Πανιώνιος-Ατσαλένιος 5-0

Περαμαϊκός-Επισκοπή 3-0

Χαϊδάρι-Φωστήρας 2-2

Προοδευτική-Ατρόμητος Πειραιά 3-0

Απόλλων Σμύρνης-Άγιος Νικόλαος 1-3

Ερμής Ζωνιανών-Ηλυσιακός 1-1

Άρης Πετρούπολης-Ελλοπιακός 0-1

Βαθμολογία

1. Πανιώνιος 68

———————————————

2. Εθνικός 56

3. Άρης Πετρούπολης 45

4. Ηλυσιακός 45

5. Αλμυρός Γαζίου 43

6. Ατσαλένιος 38

7. ΑΟ Υπάτου 37

8. Χαϊδάρι 32

9. Ελλοπιακός 32

10. Άγιος Νικόλαος 31

———————————————

11. Απόλλων Σμύρνης 30

———————————————

12. Επισκοπή 30

13. Ερμής Ζωνιανών 28

14. Προοδευτική 26

15. Περαμαϊκός 24

16. Φωστήρας 22

17. Αγία Παρασκευή 10

18. Ατρόμητος Πειραιά 8

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Αγία Παρασκευή ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών 

* Από την Επιτροπή Εφέσεων έχει επιβληθεί στον Φωστήρα ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στον Άγιο Νικόλαο ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών 

Πηγή

google-news-logo

Ακολουθήστε το larisanew.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλες τις τελευταίες ειδήσεις.

Τελευταία Νέα

Σχετικά Άρθρα