Larissa
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΕΙΔΗΣΕΙΣΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑΜπαρτζώκας: «Υπομονή, ριμπάουντ και πολύ καλή άμυνα»

Μπαρτζώκας: «Υπομονή, ριμπάουντ και πολύ καλή άμυνα»

Ο Ολυμπιακός, πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες εμφανίσεις του στη φετινή Euroleague, ισοπέδωσε την Φενερμπαχτσέ στην Κωνσταντινούπολη με 93-73.

Μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Γιώργος Μπαρτζώκας στάθηκε στην άμυνα που έπαιξαν οι παίκτες του, στην υπομονή που έδειξαν καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά και στο γεγονός ότι κυριάρχησαν στις δύο ρακέτες και στον τομέα των ριμπάουντ.

Συγκεκριμένα, ανέφερε: «Εκτιμώ αυτή τη νίκη, πάντα είναι δύσκολο εδώ σε αυτή την ατμόσφαιρα. Είχαμε υπομονή, πήραμε τα ριμπαόυντ, πολύ καλή η άμυνά μας στην πρώτη περίοδο και αυτό κάναμε και στο υπόλοιπο παιχνίδι.

Στην τέταρτη περίοδο χάσαμε κάπως το μυαλό μας, αλλά το σουτ του Ουόκαπ τελείωσε το ματς. Προσεγγίζουμε διαφορετικά κάθε ματς, θα είναι γεμάτο το γήπεδο με την Εφές», τόνισε μεταξύ άλλων.

Πηγη: in.gr