Larissa
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΔεν τα κατάφερε στη Δράμα

Δεν τα κατάφερε στη Δράμα

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ στην Δράμα, στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών.

Οι απουσίες και η ατυχία στοίχησαν στην ομάδα του Βασίλη Πάνου ο οποίος είδε την ομάδα του να δέχεται δύο γρήγορα γκολ στα πρώτα δέκα λεπτά και μετά παρότι είχε την πλήρη υπεροχή στην αναμέτρηση, να μην καταφέρνει να ανατρέψει το σκορ, απέναντι σε μία ομάδα που είχε κλειστεί στα καρέ της για να κρατήσει το θετικό για αυτήν αποτέλεσμα.
Η ΑΕΛ είχε τις ευκαιρίες να σημειώσει κάποιο τέρμα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η τύχη δεν την βοήθησε σε καμία περίπτωση και έτσι το 2-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.
Άδοξη ήττα για την ΑΕΛ που πλήρωσε αυτήν την φορά τις απουσίες της.
Για την ΑΕΛ, Βασίλης Πάνος
Ξεκίνησαν: Πίσπα, Γούλα, Λάσκου, Σωτηριάδη, Τσιάρα, Ρήγα, Κόντου, Ογκίτσι, Nafula, Musto, Rybanska
Αλλαγές: Σκωτεινιώτη, Νικολαΐδου, Παυλοπούλου, Σιάχου
Στον πάγκο βρέθηκαν: Λατίφι
Εξαιρετική η διαιτησία της τριπλέτας από τις Σέρρες. Η ΑΕΛ ευχαριστεί την ομάδα της Δόξας 2016 για την φιλοξενίας και τους εύχεται καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Επόμενος αγώνας για την ΑΕΛ είναι αυτήν την Κυριακή 16 Μαΐου στις 17:00, με τις Βασίλισσες Θράκης, η οποία θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Φιλιππούπολης.

ΠΗΓΗ: aelole.gr