Larissa
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕΙΔΗΣΕΙΣΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑΔιάκριση για τους λαρισαιους στο 39ο Ράλλυ Κένταυρος

Διάκριση για τους λαρισαιους στο 39ο Ράλλυ Κένταυρος

Τρομερή επίδοση για το λαρισαϊκό πλήρωμα στο Ράλλυ Κένταυρος στον πρώτο αγώνα του πανελληνίου πρωταθλήματος Ράλλυ, όπου κατέκτησε την νίκη στην κατηγορία του (c6) και την Τρίτη θέση στην γενική της κατηγορίας (Ν) . Ο Γιάννης Κουτσοδήμος με τον Σπύρο Βλάγκα οδήγησαν το Peugeot 106 σε έναν πολύ καλό και γρήγορο ρυθμό δίνοντας τεράστια μάχη.

Αξίζει να σημειωθεί πως στη συγκεκριμένη κατηγορία συμμετείχαν 11 πληρώματαε  με τρομερό ανταγωνισμό  αφού η διαφορά στο τέλος της πρώτης ημέρας μεταξυ των τεσσάρων πρώτον ήταν στα 10” ενώ στο τέλος Πέμπτης ειδικής διαδρομής η διαφορά μεταξυ πρωτου κ δεύτερου ήταν στα 0,025 χιλιοστά του  δευτερολεπτου!!

🏁#RallyKentavros #ΠανελλήνιοΠρωτάθλημαΡάλλυΑσφάλτου
Οι πρωταθλητές ράλλυ ασφάλτου, Γιώργος Αναπολιοτάκης – Θανάσης Τσιούκας κατέκτησαν τη νίκη στο 39ο Ράλλυ Κένταυρος
Το πλήρωμα του Ford Fiesta R5 σημείωσε το ταχύτερο χρόνο στις 7 από τις 8 ειδικές του αγώνα και ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου.
Στη δεύτερη θέση ολοκλήρωσαν τον αγώνα “Τα παιδιά από τη Πάτρα” Χρήστος Αυγερόπουλος – Στράτος Γιαβάσης με Skoda Fabia R5 ενώ τρίτοι τερμάτισαν οι πρωταθλητές F2 Δημήτρης και Μάνος Κτιστάκης με Peugeot 306, κατακτώντας παράλληλα και τη νίκη στην F2.