Larissa
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΈμεινε στο «Χ» η ΑΕΛ με Λεβαδειακό

Έμεινε στο «Χ» η ΑΕΛ με Λεβαδειακό

Ισόπαλη με σκορ 0-0 έληξε η αναμέτρηση της ΑΕΛ απέναντι στο Λεβαδειακό, που έγινε στο AEL FC ARENA, μπροστά σε 9.000 και πλέον θεατές, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Ο Λεβαδειακός κράτησε τη διαφορά στο βαθμολογικό πίνακα στο +9, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Λεβαδειακός

Επικίνδυνη σέντρα σουτ από δεξιά ο Μπαΐροβιτς για το Λεβαδειακό, διώχνει σε κόρνερ ο Σουλούκος στο 18ο λεπτό.

Σουτ εκτός περιοχής του Βήχου για το Λεβαδειακό άστοχα ψηλά άουτ στο 20ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Γιαννιώτας του Λεβαδειακού στο 29ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Λιάγκας του Λεβαδειακού στο 36ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Μαυριάς της ΑΕΛ στο 39ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Κ. Παπαγεωργίου της ΑΕΛ στο 52ο λεπτό.
Σουτ του Γκουστάβο για το Λεβαδειακό απέκρουσε ο Σουλούκος στο 53ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Γκουστάβο για Λεβαδειακό μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 56ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Μεχία για Λεβαδειακό στο 57ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κεφαλιά του Γιανναράκη μπλοκάρει εύκολα ο Γκροφ στο 59ο λεπτό.
Σουτ του Κουάδρα για Λεβαδειακό μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 69ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Φατάι για την ΑΕΛ στο 75ο λεπτό.