Larissa
Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΈριξε «τεσσάρα» η ΑΕΛ U-17 στη Λαμία

Έριξε «τεσσάρα» η ΑΕΛ U-17 στη Λαμία

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League (K17), η ΠΑΕ ΑΕΛ αντιμετώπισε το Σάββατο (07/10) στο στάδιο Αλκαζάρ τον ΠΑΣ Λαμία (1η φάση – Γ’ όμιλος). Η ομάδα της ΑΕΛ επικράτησε με το ευρύ σκορ 4-1 και έτσι επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Το συγκρότημα του Κώστα Νεμπεγλέρα έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο, σημείωσε αρκετά γκολ, ενώ είχε την κατοχή της μπάλας αλλά και τις ευκαιρίες και για άλλα τέρματα. Στο 30’ ο Γραβάνης άνοιξε το σκορ για το 1-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Όντος διπλασίασε τα τέρματα για την ΑΕΛ. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47’ ο Ρίζος με πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0, ενώ το 4-0 πέτυχε ο Γραβάνης στο 68’. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν απλά στο 75’ με τον Φίστι στο τελικό 4-1.

ΑΕΛ Κ17 (Κώστας Νεμπεγλέρας): Σπανός, Αρσένης (75’ Γουγουλιάς), Γκρόζος, Αβραμούλης, Κουπατσιάρας, Κουτζαηλίας (63’ Καλαθάς), Δημηνίκος (63’ Τσακνάκης), Μπασδέκης (63’, Βαρσάμης) Γραββάνης, Ρίζος, Όντος (46’ Κουμαντζέλης).

ΠΑΣ Λαμία Κ17 (Γιώργος Ζαχαρόπουλος): Φώλιας, Σιόλος (55’ Ντούβας), Μπαρτολίνι, Σκαρλάτος (80’ Πιτσίκας), Τσιγαρίδας, Τσιάκας (85’ Παπαδημητρίου), Κουτσονίκας, Τσαντούρης, Φίστι, Διαμάντης (55’ Χειμάρας), Έλβις.