Larissa
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΦιλική νίκη της ΑΕΛ επί του Βόλου

Φιλική νίκη της ΑΕΛ επί του Βόλου

Η ΑΕΛ νίκησε 1-0 το Βόλο σε φιλικό παιχνίδι  που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Κώστας Παπαγεωργίου πέτυχε το μοναδικό γκολ, μετά από σέντρα του Καλουτσικίδη και κεφαλιά πάσα του Κούστα.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Βόλος
Μετά από σέντρα από τα δεξιά του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ κεφαλιά του Κούστα από κοντά ο Κ. Παπαγεωργίου ανοίγει το σκορ για την ΑΕΛ στο 6ο λεπτό.
Προσπάθεια για το Βόλο με το Τσέλιο από δεξιά κάνει το σουτ μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωρόπουλος στο 11ο λεπτό.
Σουτ του Μπατόκιο για το Βόλο η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ στο 22ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 25ο λεπτό.
Ο Πεντρόζο για την ΑΕΛ από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει ο τερματοφύλακας του Βόλου, Συμεών Παπαδόπουλος, σώζει στο 32ο λεπτό.
Σουτ του Κούστα για την ΑΕΛ άουτ στο 33ο λεπτό.
Σουτ του Κούστα για την ΑΕΛ η μπάλα ψηλά άουτ στο 38ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ ο Πεντρόζο βγήκε στην αντεπίθεση έκανε το σουτ η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια στο 45+1.
Σουτ του Τριανταφύλλου για το Βόλο σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 50ο λεπτό.
Σουτ του Μαϊδανού για την ΑΕΛ άουτ στο 60ο λεπτό.
Κόρνερ για την ΑΕΛ από το Μαυριά κεφαλιά από το Θ. Παπαγεωργίου η μπάλα άουτ στο 61ο λεπτό.
Σουτ του Π. Φερνάντεζ για το Βόλο άουτ στο 75ο λεπτό.
Δεύτερη κίτρινη κάρτα ΚΟΚΚΙΝΗ ο Πλέγας στο 85ο λεπτό.
ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (52′ Σουλούκος), Καλουτσικίδης (46′ Θ. Παπαγεωργίου), Κοσσονού (46′ Μαϊδανός), Ηλιάδης, Μαξιμένκο (46′ Γκοτζαμανίδης), Θωμαΐδης (52′ Ραμίρεζ), Κ. Παπαγεωργίου (46′ Πλέγας), Μιλτιάδης (52′ Αντράντα), Κούστα (42′ λ. τρ Όγκμποε), Πεντρόζο (52′ Μαυριάς), Νικολιάς (46′ Τσουμάνης).
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος (46′ Κότνικ), Ταχάτος (24′ Εσκοβάλ), Σιέλης (46′ Τριανταφύλλου), Πίρινεν, Λυμπεράκης, Ματίγια, Μεσκίδα (62′ Μπαριέντος), Μπατόκιο, Τσέλιος, Β. Φερνάντες (62′ Π. Φερνάντες), Σταμένκοβιτς (75′ Τσελεμπάκης, 81′ Ίννος).