Larissa
Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΦιλική νίκη του Απόλλωνα Λάρισας (Video)

Φιλική νίκη του Απόλλωνα Λάρισας (Video)

Φιλική νίκη για τον Απόλλωνα Λάρισας επί των Τρικάλων με σκορ 3-1. Η ομάδα του Απόλλωνα Λάρισας άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Σισοκό και παράλληλα σέντρα ο Ανδρέας Σταματής έκανε το 1-0. Τα Τρίκαλα ισοφάρισαν προσωρινά με πέναλτι του Ριζογιάννη στο 19ο λεπτό. Η ομάδα της Λάρισας στο 51ο λεπτό πήραν και πάλι προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του έμπειρου κεντρικού αμυντικού, Μιχάλή Γιαννίτση, που το αποδεικνύει με τις εμφανίσεις του, ότι θα αποτελέσει και φέτος βασικό και αναντικατάστατο μέλος της ομάδας του. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 88ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ ο Στάνισλαβ Ντιουλγκέροφ.

Απόλλων Λάρισας: Μέλι, Γιαννίτσης, Φουρκιώτης, Σκούπρας, Χατζής, Λίταινας, Φυτόπουλος, Νικολόπουλος, Σταματής, Σισοκό, Ντε Αγκουστίνο

Αγωνίστηκαν και οι: Οικονομόπουλος, Διβανές, Κλιγγόπουλος, Αυλωνίτης, Χαλάτσης, Ντιουλγκέροφ, Ζιάκας, Σκύφτας, Παρασκευούδης, Πασιάς, Πελτέκης

ΑΟ Τρίκαλα: Γρηγοριάδης, Νιάρος, Σανδραβέλης, Κατσαντώνης, Παπακώστας, Ριζογιάννης, Αγρόδημος, Κυρίτσης Γ., Αλεξίου, Τσιαφίτσας, Κουτσιανικούλης

Αγωνίστηκαν και οι: Μπουρούσης, Γεωργάκης, Κοντογεώργος, Μπραντίτσας, Λουκάς, Κωστόπουλος, Μπολάκης, Νικλητσιώτης, Κυρίτσης Θ., Νίντος.