Larissa
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΦιλικό διπλό της ΑΕΛ στο Βόλο

Φιλικό διπλό της ΑΕΛ στο Βόλο

Την εκτός έδρας νίκη με 2-0 κατάφερε να πάρει η ΑΕΛ σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης Βόλου κόντρα στη Νίκη Βόλου. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Παπαγεωργίου που πέτυχε τα δύο γκολ (16′ και στο 19′) η ΑΕΛ παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού να επιστρέψει στις φιλικές νίκες.

Οι φάσεις στο Νίκη Βόλου-ΑΕΛ
Σουτ του Κάσσου για τη Νίκη Βόλου άουτ στο 4ο λεπτό.
Πάσα από τα δεξιά του Τσουμάνη και σουτ ο Κ. Παπαγεωργίου ανοίγει το σκορ για την ΑΕΛ στο 14ο λεπτό.
Πρώτο γκολ για την ΑΕΛ. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μιράντα κεφαλιά του Ροχάνο για τη Νίκη Βόλου στο οριζόντιο δοκάρι στο 16ο λεπτό.
Δεύτερο γκολ για την ΑΕΛ. Πάλι ο Κ. Παπαγεωργίου με πλασέ μετά από πάσα του Ηλιάδη πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 19 λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ από Κ. Παπαγεωργίου από πλάγια αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους και έφυγε άουτ στο 31ο λεπτό.
Σέντρα για τη Νίκη Βόλου βγαίνει και μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 32ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά από τον Κ. Παπαγεωργίου η μπάλα έφυγε άουτ στο 39ο λεπτό.
Κεφαλιά για τη Νίκη Βόλου από τον Κάσσο μετά από σέντρα του Μιράντα μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος στο 40ο λεπτό.
Ο Πεντρόζο για την ΑΕΛ δίνει στο Κούστα ωστόσο τελευταία στιγμή σώζει ο Ανδρέου σε κόρνερ στο 43ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ με Κ. Παπαγεωργίου η μπάλα φθάνει στο Κούστα που κάνει το σουτ αλλά εντυπωσιακά ο Μπάγιτς διώχνει σε κόρνερ στο 44ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από δεξιά του Πλέγα για την ΑΕΛ ο Πεντρόζο κάνει το σουτ στη κλειστή γωνία, αλλά σώζει ο Μπουργάνης σε κόρνερ στο 48ο λεπτό.
Σουτ πλασέ του Πεντρόζο για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Μπουργάνης στο 49ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Μπουργάνης στο 51ο λεπτό.
Σουτ του Σιαφά για τη Νίκη Βόλου μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 57ο λεπτό.
Σουτ του Κάσσου για τη Νίκη Βόλου άουτ στο 62ο λεπτό.
Σουτ του Ολαϊζόλα μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 77ο λεπτό.
Σουτ του Λογαρά για τη Νίκη Βόλου μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 86ο λεπτό.
Νίκη Βόλου (Παναγιώτης Βοσνιάδης): Μπάγιτς (46′ Μπουργάνης), Τοπαλίδης (86′ Τόγιας), Γρομητσάρης (55′ λ. τρ. Λογαράς), Ανδρέου (46′ Δεληζήσης), Αναστασίου (46′ Δημητρίου), Κυριακίδης (62′ Μέτσε), Παναγιωτίδης (62′ Κριμιτζάς), Γαβριηλίδης (46′ Μορέιρα), Κάσσος (66′ Ολαϊζόλα), Μιράντα (46′ Τσουκαλάς) (83′ Μπάλλας), Ροχάνο (46′ Σιαφά) (76′ Τζιώρας).
ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (46′ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου ( 46′ Καλουτσικίδης), Ηλιάδης (79′ Γωγουβίτης), Μαξιμένκο (79′ Γκοτζαμανίδης), Κοσσονού (78′ Μαϊδανός), Θωμαΐδης (72′ Γαρουφαλιάς), Μιλτιάδης (46′ Πλέγας) (79′ Γλυνός), Κ. Παπαγεωργίου (72′ Ραμίρες), Τσουμάνης (46′ Νικολιάς), Πεντρόζο (72′ Μαυριάς), Κούστα (46′ Όγκμποε).

ΠΗΓΗ: aelole.gr