Larissa
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΗ «μάχη» της κορυφής καλά κρατεί

Η «μάχη» της κορυφής καλά κρατεί

Με τα τρία γκολ που πέτυχε η ΑΕΛ, με τους Φαμπρίτσιο Πεντρόσο, Κεχίντε Φατάι και Μάρκο Νίνο, στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί του Απόλλων Πόντου, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2, έφθασε τα συνολικά 32 τέρματα. Ο Φαμπρίτσιο Πεντρόσο και ο Κώστας Παπαγεωργίου έχουν σημειώσει από έξι τέρματα και η μάχη για τον πρώτο σκόρερ της ΑΕΛ καλά κρατεί. Οι «βυσσινί» την σεζόν 2023-2024 έχουν σκοράρει 32 φορές, 14 στο πρώτο ημίχρονο και 18 στο δεύτερο ημίχρονο. Δείτε αναλυτικά παρακάτω τους 12 διαφορετικούς σκόρερ και τα χρονικά διαστήματα που σκοράρει η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού κάμπου».