Larissa
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΙσοπαλία για την ΑΕΛ στην Καρδίτσα

Ισοπαλία για την ΑΕΛ στην Καρδίτσα

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Αναγέννηση Καρδίτσας και ΑΕΛ στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν προβάδισμα με σουτ εκτός περιοχής του Πολίτη στο 17ο λεπτό, ενώ οι «βυσσινί» ισοφάρισαν προσωρινά στο 35ο λεπτό με τον Πεντρόσο, η Αναγέννηση Καρδίτσας έκανε το 2-1 με κεφαλιά του Αθανασιάδη στο 39ο λεπτό, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της ΑΕΛ ανέβασε την απόδοση της και με σουτ του Τσιριγώτη στο 63ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

Οι φάσεις στο Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΕΛ
Εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κ. Παπαγεωργίου μπλόκαρε εύκολα ο Γκέκας στο 3ο λεπτό
Σουτ του Δημόπουλο για την Αναγέννηση Καρδίτσας άουτ στο 9ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση Καρδίτσας με σουτ εκτός περιοχής του Πολίτη στο 17ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ άστοχα ψηλά άουτ στο 21ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής για την Αναγέννηση Καρδίτσας με τον Κοζορώνη η μπάλα φεύγει μόλις άουτ στο 24ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με πλασέ του Πεντρόσο, αφού πρώτα πέρασε τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης Καρδίτσας στο 35ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση Καρδίτσας μετά από σέντρα του Πολίτη από δεξιά και κεφαλιά του Αθανασιάδη στο 39ο λεπτό.
Σουτ στο δοκάρι για την Αναγέννηση Καρδίτσας με το Σταμόπουλο στο 54ο λεπτό.
Σουτ του Τσιριγώτη για την ΑΕΛ άουτ στο 58ο λεπτό.
Κεφαλιά του Τσιριγώτη για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Γκέκας στο 59ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ σώζει ο Γκέκας στο 60ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Τσιριγώτη στο 63ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 74ο λεπτό.
Σουτ του Κοζορώνη για την Αναγέννηση Καρδίτσας σώζει ο Θ. Παπαγεωργίου στο 90ο λεπτό.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Πολίτης (69′ Αναστασόπουλος), Σταμόπουλος, Σκόνδρας, Δημόπουλος, Μπάλλας (89′ Κορέλας), Κοζορώνης, Λαγός, Ελιβέλτο (69′ Μπούζας), Γιάκος (75′ Μπάτροβιτς), Αθανασιάδης (89′ Γκίνης).
ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Κοσσόνου (46′ Μαϊδανός), Κόλα (46′ Θ. Παπαγεωργίου), Μαξιμένκο, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (46′ Νίνο), Θωμαΐδης (46′ Αντράντα), Πεντρόζο, Μαυριάς (78′ Μιλτιάδης), Τσιριγώτης.

ΠΗΓΗ: aelole.gr