Larissa
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΉττα από την Αθήνα ’90 για την ΑΕΛ Futsal

Ήττα από την Αθήνα ’90 για την ΑΕΛ Futsal

Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΛ, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Futsal Super League ηττήθηκε εντός έδρας με 4-2 από την Αθήνα ’90, στο κλειστό του Αγίου Θωμά στη Λάρισα. Σ’ ένα παιχνίδι όπου ειδικά στο δεύτερο μέρος η ΑΕΛ ήλεγχε απόλυτα το ρυθμό, έφυγε με άδεια χέρια. Πρώτο μέρος με ταχύτητα, φρεσκάδα, δημιουργία, ευκαιρίες, δοκάρι και κόντρα στην ροή αυτογκόλ και 0-1 στο 12ο λεπτό και μετά από δύο λεπτά το 0-2. Πίεση αφόρητη στην εστία της αντίπαλης ομάδας και σε μια κόντρα αντεπίθεση με τον Μάνικο να σταματά λόγω τραβήγματα στο δικέφαλο η Αθήνα 90 κάνει το 0-3. Χωρίς να σκύψεις το κεφάλι η ομάδα της ΑΕΛ καταφέρνει στο 19ο λεπτό να μειώσει σε 1-3 με τον Δημολιό, έχοντας ακόμη μια ευκαιρία πριν την ανάπαυλα να μειώσει κι άλλο. Αποτέλεσμα ημίχρονου 1-3. Ξεκίνημα 2ου ημιχρόνου με πίεση πάλι ψηλά και την αντίπαλη ομάδα σε αντεπίθεση πάλι να κάνει το 1-4. Από εκεί και πέρα με εξαίρεση τα 2 τελευταίο λεπτά το παιχνίδι αποτέλεσε έναν επιθετικό μονόλογο, με χαμένο πέναλτι για την ομάδα μας και ευκαιρίες οι οποίες πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας να μειώσει σε 2-4 με το Καραμπίνα στο 33ο λεπτό.