Larissa
Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΉττα για τη γυναικεία ΑΕΛ από την Καστοριά (Video)

Ήττα για τη γυναικεία ΑΕΛ από την Καστοριά (Video)

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΛ γνώρισε εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-1 στο ΔΑΚ Καστοριάς, από την ομάδα της Καστοριάς, σε ματς εξ’ αναβολής της 12ης αγωνιστικής, για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής γυναικών. Στο 12ο λεπτό η Ναφούλα άνοιξε το σκορ για την Καστοριά, ενώ στο 17ο λεπτό η ΑΕΛ ισοφάρισε προσωρινά με την Κιόκο, ωστόσο, στο 79ο λεπτό η Μπενμπακούρα με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Καστοριά.

Καστοριά: Βλασιάδου, Καϊδατζή, Κωστάρα, Φασίδου (84’ Μουστάκη), Ναφούλα (89’ Μάρκου), Προξένου, Μπενμπακούρα, Τζιάρα (68’ Τρυγούτη), Σάιχ, Ρήγα, Νταβού.

ΑΕΛ (Βασίλης Πάνος): Γαβριηλίδου, Κόντου, Μίσσια (80’ Μπάγκα), Σκωτεινιώτη (80’ Κούρια), Τσούκα, Γιαννή, Ζέλεβα, Ρουμελιώτη, Πλατή (68’ Ανδρέου), Καπαρέλη (80’ Λόκα), Κιόκο.