Larissa
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΉττα για την ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ Β'

Ήττα για την ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ Β’

Ήττα για την ΑΕΛ, από τον ΠΑΟΚ Β’ στο γήπεδο Μακεδονικού. Δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ, σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο ματς, αφού ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από τον ΠΑΟΚ Β’, στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής του Ά ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Το πρώτο γκολ σημειώθηκε όταν ο Τάχατος με σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό, έστειλα τη μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου στο 56ο λεπτό. Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε με κεφαλιά έξω από την περιοχή από το Χατζηστραβό, μετά από απόκρουση του Θεοδωρόπουλου σε πλασέ του Κουλούρη στο 88ο λεπτό.

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Μανιωλούδης, Παναγιώτου, Αποστολόπουλος, Τσαούσης, Γρόσδης, Σαλαμούρας (64′ Μελετίδης), Τάχατος (80′ Τσοπούρογλου), Φασίδης (64′ Τζίμας), Πανίδης (72′ Κουλούρης), Σπυρίδης (46′ Χατζηστραβός).
ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός (62′ Τσέλα), Ηλιάδης, Μαξιμένκο (62′ Γρηγορόπουλος), Ραμίρεζ (62′ Κοτσιανούλης), Κ. Παπαγεωργίου, Νίνο (76′ Ζαχαράκης), Όγκμποε (62′ Γλυνός), Μαυρίας, Νικολιάς.

ΠΗΓΗ: aelole.gr