Larissa
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΚακή εμφάνιση και ήττα για την ΑΕΛ από τον...

Κακή εμφάνιση και ήττα για την ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ Β’

Ήττα για την ΑΕΛ, από τον ΠΑΟΚ Β’ στο γήπεδο Μακεδονικού. Δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ, μετά από κακή εμφάνιση, παρότι αγωνίστηκε για περίπου 45 λεπτά με παίκτη παραπάνω (Κόκκινη κάρτα ο Γκορντεζιάνι του ΠΑΟΚ Β’ για χτύπημα εκτός φάσης στο Θ. Παπαγεωργίου στο 47ο λεπτό), αφού ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0 από τον ΠΑΟΚ Β’, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Ά ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Το νικητήριο γκολ του ΠΑΟΚ μπήκε όταν από τα δεξιά ο Μπράντονιτς έδωσε πάσα στον Γκορντεζιάνι, που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 31ο λεπτό. Η ΑΕΛ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν μετά από εκτέλεση πέναλτι του Πλέγα η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ στο 90ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΠΑΟΚ Β΄-ΑΕΛ

Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 6ο λεπτό.

Μετά από κόρνερ του Κ. Παπαγεωργίου κεφαλιά του Πεντρόζο έσωσε Μιχαηλίδης πριν η ΑΕΛ γίνει επικίνδυνη στο 9ο λεπτό.
Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΛ, μετά από κόρνερ, με τον Ταλιχμανίδη να αποκρούει ενστικτωδώς την κεφαλιά που έγινε από τον Πεντρόσο.
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ Β’. Ο Μπράντονιτς βρέθηκε απέναντι από τον Θεοδωρόπουλο, τον πέρασε έκανε το πλασέ, αλλά ο Ηλιάδης έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ, πριν αυτή περάσει τη γραμμή στο 12ο λεπτό.
Σέντρα του Όγκμποε για την ΑΕΛ κεφαλιά-ψαράκι του Πεντρόζο άουτ στο 15ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόζο από τη γραμμή της περιοχής η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ, Ταλιχμανίδης, στο 16ο λεπτό.
Μακρινό φαλτσαριστό σουτ ο Σπυράκος για τον ΠΑΟΚ μόλις άουτ 24ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για το ΠΑΟΚ Β’. Από τα δεξιά ο Μπράντονιτς έδωσε πάσα στον Γκορντεζιάνι, που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 31ο λεπτό. Μάλιστα στη συγκεκριμένη φάση ο Θεοδωρόπουλος χτύπησε στο κεφάλι στην προσπάθεια του να αποκρούσει και έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 36ο λεπτό.
Άστοχο σουτ του Νικολιά για την ΑΕΛ άουτ στο 37ο λεπτό.
Ο Τασιούρας του ΠΑΟΚ Β’ κάνει το σουτ και μπλοκάρει εύκολα ο Σουλουκος στο 42ο λεπτό.
Ο Γκορντεζιάνι έδωσε πάσα στο Μπράντονιτς που βγήκε απέναντι από το Σουλούκο, αλλά άνοιξε το κοντρόλ, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ στο 45+3.
Κόκκινη κάρτα ο Γκορντεζιάνι του ΠΑΟΚ Β’ για χτύπημα εκτός φάσης στο Θ. Παπαγεωργίου στο 47ο λεπτό.
Φάουλ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ Β’ στο 51ο λεπτό.
Παράλληλη σέντρα του Μαυριά για την ΑΕΛ πέρασε από όλους και έφυγε άουτ στο 70ο λεπτό.
Σουτ του Μαϊδανού για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 74ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά του Μαυριά για την ΑΕΛ κεφαλιά του Πλέγα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ στο 76ο λεπτό.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τασιούρα για ΠΑΟΚ Β’ άουτ στο 80ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από τα αριστερά για την ΑΕΛ έκανε κεφαλιά ο Γκοτζαμανίδης μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ 84ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άουτ στο 85ο λεπτό.
Ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ Ταλιχμανίδης χτύπησε τον Όγκμποε που πήγε να πάρει τη κεφαλιά μέσα στην περιοχή με το διαιτητη να δίνει πέναλτι στο 89ο λεπτό. Εκτέλεση πέναλτι του Πλέγα για την ΑΕΛ οριζόντιο δοκάρι και άουτ στο 90ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόζο για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 95ο λεπτό.
ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Κιτσάκης (57′ Δαρέλας), Μιχαηλίδης (46′ Κωττάς), Μορικέλι, Τασιούρας, Ουεντραόγκο, Γρόσδης (73′ Κουτεντάκης), Μπράντονιτς (64′ Σπυρίδης), Χατζηστραβός (57′ Μελετίδης), Σπυράκος, Γκορντεζιάνι.
ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (36′ λ.τρ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσσονού (62′ Αντράντα), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (62′ Μαϊδανός), Θωμαΐδης (55′ Μαυριάς), Πεντρόζο, Νικολιάς, Όγκμποε.

ΠΗΓΗ: aelole.gr