Larissa
Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕΙΔΗΣΕΙΣΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑΝέα νίκη για την Κηφισιά (4-0)

Νέα νίκη για την Κηφισιά (4-0)

Ακόμη μια νίκη πέτυχε η Κηφισιά, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να επικρατεί εύκολα με 4-0 της Προοδευτικής στο Κερατσίνι και να κάνει το 4Χ4, απολαμβάνοντας έτσι την μοναξιά της κορυφής στον Νότιο Όμιλο της Superleague 2.

Ο Κουϊρουικίδης μετά από ασίστ του Τετέι άνοιξε το σκορ για την Κηφισιά στο 45′, ενώ  έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τετέι έκανε το 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η Κηφισιά «σφράγισε» το διπλό με ένα τρίτο γκολ στο 76′ όταν ο Κουϊρουκίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 0-3 για να έρθει στη συνέχεια ο Μαζουλουξής στο 89 να διαμορφώσει το τελικό 0-4.

Προοδευτική (Μάγγος): Αστράς, Καρρίκι, Σινγκ (64′ Γιαννιτσάνης), Ποτουρίδης, Παντελίδης (90+2′ Αλεξίου), Μεγαρίτης, Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (13′ λ.τ Τσακίρης), Αγγελόπουλος (73′ Γιόβιτς), Ευθυμίου

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος (74′ Μαζουλουξής), Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α, Πέιος (51′ Γκίνη), Νοικοκυράκης, Παπασάββας, Ταλάλ (74′ Παυλάκης), Κουϊρουκίδης (80′ Καλλέργης), Τετέι (80′ Πρίτσας)

Την πρώτη του ήττα μετά από πέντε αγωνιστικές γνώρισε ο Παναθηναϊκός Β. Το τριφύλλι υποδέχθηκε τον Πανσερραϊκό, με τα «λιοντάρια» να επικρατούν με 1-0 χάρη στο τέρμα του Κατσαντώνης στο 85′, ενώ στο 70′ ο Ξενόπουλος είχε αποκρούσει πέναλτι του Αχμέντ.

Παναθηναϊκός Β’: Ξενόπουλος, Σερπέζης, Βουτσάς, Μαρτίνης, Εμπό, Αντωνίου, Τουρκοχωρίτης, Ρόμπι, Τερεζίου, Μπιλάλ, Ηλιάδης.

Πανσερραϊκός: Γιαννίκογλου, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Δημητρίου, Θυμιάνης, Σαΐντ, Κανίς, Μούργος, Σιόντης, Παντεκίδης, Στίνα.

Νίκη… θρίλερ για τον ΠΑΟΚ Β’, κόντρα στον Διαγόρα ΡόδουΜε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπράντονιτς που πέτυχε δύο γκολ ο Δικέφαλος του Βορρά, κατάφερε να φύγει με την νίκη από την Ρόδο με 3-2 κόντρα στον Διαγόρα. Ο Δικέφαλος πήρε νωρίς το προβάδισμα, καθώς στο 16′ κέρδισε πέναλτι.

Ο Χατζηστραβός ανατράπηκε από τον Μανιώτη, με τον ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπράντονιτς, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 17′.

Το γκολ για την ομάδα της Ρόδου ήρθε στο 47′, με τον Λαϊουέλ να γίνεται δημιουργός και να μοιράζει στον Τατσή, ο οποίος σκόραρε για το 1-1. Μάλιστα, ο Διαγόρας έκανε και την ανατροπή, αφού ο Παραστατίδης με ωραίο πλασέ έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ στο 61′.

Ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα, καταφέρνοντας να σκοράρουν δύο φορές στο τελευταίο 20λεπτο της αναμέτρησης με σκόρερ τους Τζίμα και Μπράντοβιτς, ολοκληρώνοντας έτσι την σπουδαία ανατροπή.

Διαγόρας: Γαλάνης, Μαγκάκης, Πετράκης, Μανιώτης, Τάτσης, Καραμάνης, Μπούμπας, Τσιαντούλας, Παραστατίδης, Αντεσίνα, Λαϊουέλ.

ΠΑΟΚ Β’: Μοναστηρλής, Γιαξής, Μορικέλι, Παναγιώτου, Τασιούρας, Ουεντραόγκο, Γρόσδης, Μπράντονιτς, Σμυρλής, Πανίδης, Χατζηστραβός.

Πηγη: in.gr