Larissa
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝίκη για την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ

Νίκη για την ΑΕΛ στο Αλκαζάρ

Σημαντική νίκη πήρε η ΑΕΛ, καθώς επικράτησε 1-0 της Νίκης Βόλου στο Στάδιο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «βυσσινί» με «χρυσό» σκόρερ το Μάριο Όγκμποε, με σουτ στο 37ο λεπτό, πήραν το τρίποντο.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Νίκη Βόλου
Μετά από λάθος του Ηλιάδη ο Μιλούνοβιτς της Νίκης Βόλου έκανε το σουτ απέκρουσε ο Θεοδωρόπουλος στο 2ο λεπτό.
Σουτ του Μαιδανού για την ΑΕΛ διώχνει σε κόρνερ ο Μπάγιτς στο 11ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για ΑΕΛ με Κ. Παπαγεωργίου κεφαλιά του Ηλιάδη πάνω από τα δοκάρια στο 11ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από αριστερά για Νίκη Βόλου κεφαλιά του Μιλούνοβιτς άουτ στο 19ο λεπτό.
Μετά από σέντρα του Όγκμποε για την ΑΕΛ από δεξιά τακουνάκι του Πεντρόζο μπλοκάρει ο Μπάγιτς στο 21ο λεπτό.
Σουτ του Μιλούνοβιτς για τη Νίκη Βόλου λίγο πάνω από τα δοκάρια του Θεοδωρόπουλου στο 27ο λεπτό.
Σέντρα Πλέγα από τα αριστερά για την ΑΕΛ κεφαλιά του Όγκμποε άουτ στο 29ο λεπτό.
Κόρνερ για Νίκη Βόλου κεφαλιά Κάσσου η μπάλα άουτ στο 30ο λεπτό.
Ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ της ΑΕΛ με το Πέντρόζο στο 31ο λεπτό.
Μετά από σέντρα του Θωμαΐδη πάσα του Πεντρόζο ο Όγκμποε από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο 37ο λεπτό.
Σουτ του Μιλούνοβιτς για τη Νίκη Βόλου σώζει ο Θεοδωρόπουλος στο 42ο λεπτό.
Σέντρα Κάσσου για τη Νίκη Βόλου κεφαλιά Μιράντα μόλις άουτ στο 43ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ σώζει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπάγιτς στο 45+3 λεπτό.
Μετά από εκτέλεση κόρνερ για τη Νίκη Βόλου ο Κάσσος έκανε σουτ ο Θεοδωρόπουλος έσωσε στο 49ο λεπτό.
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ σώζει ο Μπάγιτς στο 52ο λεπτό.
Κόρνερ για Νίκη Βόλου κεφαλιά Δεληζήση διώχνει ο Όγκμποε στο 78ο λεπτό.
Σουτ του Μορείρα για Νίκη Βόλου μπλοκάρει εύκολα ο Θεοδωρόπουλος στο 86ο λεπτό.
Σουτ του Γαβριηλίδη για τη Νίκη Βόλου ψηλά άουτ στο 94ο λεπτό.
ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Γκοτζαμανίδης (79′ Μαξιμένκο), Ηλιάδης, Πλέγας (84′ Γαρουφαλιάς), Κ. Παπαγεωργίου (75′ Αντράντα), Θωμαΐδης, Όγκμποε, Πεντρόσο, Νικολιάς (84′ Τσουμάνης).
Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κάσσος, Παναγιωτίδης, Δεληζήσης, Ανδρέου (57′ Μορέιρα), Γρομητσάρης, Μέτσε (67′ Τσουκαλάς), Κυριακίδης (67′ Γαβριηλίδης), Μιράντα, Μιλούνοβιτς (57′ Σιαφά), Ροχάνο.