Larissa
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝίκη για την ΑΕΛ U-17 επί του Παναιτωλικού

Νίκη για την ΑΕΛ U-17 επί του Παναιτωλικού

Η ομάδα του U-17 της ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 2-1 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική, της Β’ φάσης του 6ου ομίλου της Super League 1 K17, που έγινε στο Προπονητικό Κέντρο της ΠΑΕ ΑΕΛ στα Δένδρα. Η ομάδα της ΑΕΛ U-17 άνοιξε το σκορ με τον Μπέη στο 15ο λεπτό, ενώ ο Παναιτωλικός U-17 ισοφάρισε προσωρινά με τον Γαλαζούλα στο 37ο λεπτό. Ο Μπέης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 50ο λεπτό και έδωσε τη νίκη στους «βυσσινί».

ΑΕΛ U-17 (Γιάννης Σιάρκος): Κοβούσογλου, Ντιντής, Γκρόζος, Νικολακούλης, Γκατζιάς, Τσούτσος, Μπέης, Πολύζος, Τζιότζιος, Νίτσο, Τόπης
Αγωνίστηκαν ακόμα οι Μπαντραλέξης, Κουκουράβας, Δημηνίκος, Μπρισίμης και Μπέζας.