Larissa
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΝίκη στην πρεμιέρα για την ΑΕΛ U-19

Νίκη στην πρεμιέρα για την ΑΕΛ U-19

Εντός έδρας νίκη για την ΑΕΛ U-19 με 3-1 επί του Ηρακλή Λάρισας στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της SuperLeague 2 K19, που έγινε στο γήπεδο του Καλοχωρίου Λάρισας. Ο Ηρακλής Λάρισας άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με πλασέ από το Κουτσιούδη, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει προσωρινά με διαγώνιο σουτ του Ζησούλη στο 29ο λεπτό και τους «βυσσινί» να παίρνουν τελικά τη νίκη με δύο γκολ του Βλιώρα στο 56ο λεπτό με απ’ ευθείας φάουλ και με κεφαλιά στο 78ο λεπτό. Τέλος κόκκινη κάρτα είδε ο Μπαλαμώτης του Ηρακλή Λάρισας στο 73ο λεπτό.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Αντωνούλης, Χρηστακέας (75′ Νικολακούλης), Βουλγαρίδης (70′ Μπαργιώτας), Λυγούρας (46′ Τσιομήτας), Γωγουβίτης, Ζησούλης, Κούκος, Νινίκας, Βλιώρας, Αρσένης (67′ Τάφα), Ελέζι (46′ Ασίκογλου).
Ηρακλής Λάρισας (Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Ντάτσι (58′ λ.τ. Ράμα), Γαργάλας, Κουτσιούδης, Μπαλαμώτης, Βασιλείου, Παυλίδης, Μαντίκας, Παπαστόγιας, Βέλας, Μπακαβέλος, Χονδής.