Larissa
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΠέρασε πρώτος και αντικαταστάθηκε - ΑΕΛ

Πέρασε πρώτος και αντικαταστάθηκε – ΑΕΛ

Με τα δύο γκολ που πέτυχε η ΑΕΛ, με τον Κώστα Παπαγεωργίου, στην εκτός έδρας ήττα με 3-2 από το Μακεδονικό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Superleague 2, έφθασε τα συνολικά 40 τέρματα. Ο Κώστα Παπαγεωργίου με τα δύο τέρματα του απέναντι στο Μακεδονικό, πέρασε στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ της ΑΕΛ στο πρωτάθλημα μέχρι τώρα, ωστόσο στο 76ο λεπτό αντικαταστάθηκε για λόγους τακτικής. Οι «βυσσινί» την σεζόν 2023-2024 έχουν σκοράρει 40 φορές, 20 στο πρώτο ημίχρονο και 20 στο δεύτερο ημίχρονο. Δείτε αναλυτικά παρακάτω τους 13 διαφορετικούς σκόρερ και τα χρονικά διαστήματα που σκοράρει η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού κάμπου».