Larissa
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑ«Πλήγωσε» την ΑΕΛ ο Ντέλετιτς

«Πλήγωσε» την ΑΕΛ ο Ντέλετιτς

Με γκολ του πρώην ποδοσφαιριστή των «βυσσινί» Μίλος Ντέλετιτς στο 88′, η Λαμία επικράτησε με 2-1 της ΑΕΛ, σε εξ’ αναβολής αγώνα για την 21η αγωνιστική στο ΔΑΚ Λαμίας «Αθανάσιος Διάκος». Στο 34ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας η μπάλα πήγε στον Τζανετόπουλο, ο οποίος σούταρε, ο Νάγκι απέκρουσε προσωρινά, αλλά ο Αντέτζο από κοντά άνοιξε το σκορ για τη Λαμία. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Γιακιμόφσκι, εκτέλεσε με το αριστερό κόρνερ από τη δεξιά πλευρά η μπάλα πήγε στο δεξί δοκάρι, γύρισε στο κεφάλι του Επασί και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1! Τελικά στο 88ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπεχαράνο ο Αραμπούλι πήρε την πρώτη κεφαλιά, «έστρωσε» για το Ντέλετιτς, που από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τη Λαμία. Στην 11η θέση η Λαμία με 22 βαθμούς, ενώ η ΑΕΛ έμεινε στην τελευταία θέση με 16 πόντους.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Μπεχαράνο (95′ Τζέιμς), Ρόμανιτς (76’ Πίτι), Ντέλετιτς (95′ Βασιλακάκης), Καραμάνος, Αραμπούλι.
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Νάγκι, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Ζίζιτς, Γκράουρ, Στίφλερ, Κολομπίνο, Γιακιμόφσκι, Ντουρμισάι (85′ Νούνιτς), Ακούνια, Πινακάς (73′ Μουκάντζο)

ΠΗΓΗ: aelole.gr