Larissa
Κυριακή, 21 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΤραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την ΑΕΛ!

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την ΑΕΛ!

Τραγική εμφάνιση και βαριά εκτός έδρας ήττα για την ΑΕΛ, από την ΑΕΚ Β’ με σκορ 3-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2, στο προπονητικό κέντρο της ΠΑΕ ΑΕΚ «Σεραφείδειο» στα Σπάτα. Η ΑΕΚ Β’ χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, με τα γκολ του Ραντόνια 25ο λεπτό, του Χριστόπουλου στο 62ο λεπτό και του Πήλιου στο 86ο λεπτό, πήρε τη νίκη απέναντι σε μια ΑΕΛ που προβλημάτισε με την αγωνιστική της εικόνα. Τέλος με δέκα παίκτες τελείωσε τον αγώνα η ΑΕΚ Β’, λόγω αποβολής του Ζαν Πιερ Τιεϊ στο 82ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι φάσεις στο ΑΕΚ Β’-ΑΕΛ

Μακρινό σουτ του Παπαδόπουλου για την ΑΕΛ άστοχο άουτ στο 2ο λεπτό

Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ ψηλά άστοχα άουτ στο 3ο λεπτό.

Εκτέλεση φάουλ από τον Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλόκαρε εύκολα ο Γκίνης στο 14ο λεπτό.

Επικίνδυνη σέντρα του Ραντόνια για την ΑΕΚ Β’ μπλόκαρε ο Σουλούκος στο 16ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’. Μετά από εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΚ Β’ από πλάγια δεξιά με το Λαμαρανά, πρώτη κεφαλιά του Σαμπανάτζοβιτς, στρώθηκε στο Ραντόνια που μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σουλούκου στο 25ο λεπτό.

Σουτ του Γκολφίνου για την ΑΕΚ Β’ μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 40ο λεπτό.

Σουτ του Λαμαρανά για την ΑΕΚ Β’ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Σουλούκος στο 46ο λεπτό.

Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ από τον Οτορμίν κεφαλιά του Μαξιμένκο άουτ στο 49ο λεπτό.

Σουτ εκτός περιοχής για την ΑΕΛ του Κ. Παπαγεωργίου άουτ στο 60ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’ μετά από προσπάθεια του Γκολφίνου από τα δεξιά, με πλασέ ο Χριστόπουλος έκανε από κοντά το 2-0 στο 62ο λεπτό.

Εκτέλεση φάουλ από τον Οτορμίν κεφαλιά του Ογκμπόε μπλόκαρε ο Γκίνης στο 65ο λεπτό

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β’ με ατομική προσπάθεια και σουτ ο Πήλιος έκανε το 3-0 στο 66ο λεπτό.

Κεφαλιά του Νίνο για την ΑΕΛ άουτ στο 86ο λεπτό.

Σέντρα από Πήλιο της ΑΕΚ Β’ ο Χριστόπουλος από κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ στο 88ο λεπτό.

ΑΕΚ Β’ (Νίκος Κούστας): Γκίνης, Ραντόνια (70′ Ρουκουνάκης), Χρυσόπουλος, Κοσίδης, Πήλιος, Σαμπανάτζοβιτς (60′ Κάτσικας), Λαμαρανά, Λεφράνκ (34′ λ.τρ Γκολφίνος, 69′ Τιει ), Απ. Χριστόπουλος, Ανδρικόπουλος (69′ Λάτσι), Σταμούλης.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος (69′ Μαϊδανός), Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας (60′ Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου (69′ Μιλτιάδης), Πατράλης (46′ Οτορμίν), Πεντρόσο, Κοσσόνου (46′ Νίνο), Ογκμπόε.