Larissa
Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΒαριά ήττα και αποκλεισμός για την ΑΕΛ!

Βαριά ήττα και αποκλεισμός για την ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν τα κατάφερε απέναντι στον ΠΑΟΚ, καθώς γνώρισε βαριά ήττα με 5-0, κάτι που την αφήνει ουσιαστικά εκτός Κυπέλλου Ελλάδας, από το πρώτο ματς και κάνει τη ρεβανς στο Αλκαζάρ διαδικαστικού χαρακτήρα. Η ΑΕΛ έδωσε συνέχεια στις κάκιστες εμφανίσεις, αλλά και στις βαριές ήττες και εν τέλει αποκλείστηκε με κατεβασμένα τα χέρια από τον ΠΑΟΚ, που έχασε ευκαιρίες να πετύχει και άλλα τέρματα. Οι «ασπρόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 9ο λεπτό με τέρμα του Τζόλη, ο οποίος μάλιστα στο 23ο λεπτό «χτύπησε» εκ νέου, διευρύνοντας το προβάδισμα των γηπεδούχων. To 3-0 για τους Θεσσαλονικείς διαμόρφωσε στο 47ο λεπτό ο Κρμέντσικ, με τον Ίνγκασον να χρίζεται κι αυτός σκόρερ στο 55ο λεπτό, για έρθει στο 74′ ο Τζόλης να σκοράρει για τρίτη φορά, πετυχαίνοντας χατ-τρικ και διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα (72’ Λύρατζης), Αουγκούστο, Καντουρί (73’ Σβαμπ), Α. Ζίβκοβιτς (73’ Μουργκ), Ουάρντα (60’ Λάμπρου), Τζόλης, Κρμέντσικ (59’ Κούτσιας).
ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης): Νάγκυ, Γκοτζαμανίδης (63΄Τσόσιτς), Ζίζιτς, Μπέρτος (64’ Νικολιάς), Μαϊδανός, Κολομπίνο (82’ Στοϊνοβιτς), Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Καρανίκας, Γλυνός (64’ Πινακάς), Ντουρμισάι (76’ Νούνιτς).

ΠΗΓΗ: aelole.gr