Larissa
Τρίτη, 16 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΤο πρώτο του με την ΑΕΛ

Το πρώτο του με την ΑΕΛ

Με τα τρία γκολ που πέτυχε η ΑΕΛ, με τους Κώστα Παπαγεωργίου, Φαμπρίτσιο Πεντρόσο και Νίκο Βλιώρα, στην εκτός έδρας ισοπαλία με 3-3 με την ΑΕΚ Β’, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των Play Off του 1ου ομίλου της Superleague 2, έφθασε τα συνολικά 36 τέρματα. Το γκολ που πέτυχε για την ΑΕΛ ο 18χρονος, Νίκος Βλιώρας, ήταν το πρώτο του με τη βυσσινί φανέλα. Ο Φαμπρίτσιο Πεντρόσο βρίσκεται πρώτος στη λίστα των σκόρερ της ΑΕΛ με οκτώ, ακολουθεί ο Κώστας Παπαγεωργίου με επτά. Οι «βυσσινί» την σεζόν 2023-2024 έχουν σκοράρει 36 φορές, 16 στο πρώτο ημίχρονο και 20 στο δεύτερο ημίχρονο. Δείτε αναλυτικά παρακάτω τους 13 διαφορετικούς σκόρερ και τα χρονικά διαστήματα που σκοράρει η «Βασίλισσα του Θεσσαλικού κάμπου».